CODE WEEK – Tydzień Kodowania

*

W dniach 15-23 października wiele krajów na świecie opanowało kodowanie. Nasi uczniowie już po raz drugi wzięli udział w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania (Code Week 2016). Uczniowie klas I-VI rozwiązywali zadania używając Scratcha. Poznawali zasady działania tego narzędzia, a także projektowali grę logiczną bazującą na popularnych Pokemonach. Uczniowie klas młodszych na zajęciach z kodowania uczyli się tworzyć duszki oraz wstawiać je do odpowiedniej scenerii. Na koniec wprawiali w ruch stworzone przez siebie postaci. Poprzez zabawę poczynili pierwsze kroki w kodowaniu. W 2 godzinnej przygodzie z kodowaniem wzięło łącznie udział aż 76 uczniów w kilku grupach, głównie uczestników dodatkowych zajęć komputerowych realizowanych w naszej szkole w ramach Języka Maszyn i projektu Mistrzowie Kodowania. Po raz pierwszy otrzymaliœmy oficjalny certyfikat jako twórcy eventu kodowania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy na Code Week.

*

Agnieszka Miczulska i Iwona Prabucka

* * *

* *

*

*

*

Categories :

SP24