SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

Sukcesy naszych uczniów w konkursie „Obrazki z Sienkiewicza” Nasi uczniowie: Katarzyna Budkiewicz z klasy 6a – I miejsce w województwie  w kategorii literackiej, Natalia Baszyńska z klasy 6c – wyróżnienie w kategorii literackiej i Szymon Stasieńko z klasy 5 c – w kategorii praca plastyczna zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród do Warszawy.
Oto krótka relacja:
Do Warszawy dotarliśmy autokarem. Po wylegitymowaniu się weszliśmy do środka sejmu. Przez chwilę podziwialiśmy hol, następnie udaliśmy się do sali kolumnowej na galę wręczenia nagród w konkursie „Obrazki z Sienkiewicza”. Później przeszliśmy do senatu, gdzie odbyła się symulacja głosowania. Mogliśmy się przekonać jak na co dzień wygląda praca polityków, którą znamy z relacji telewizyjnych. Po pysznym obiedzie zaczęliśmy zwiedzać sejm. Przewodnik oprowadzając nas opowiadał ciekawie o historii tego miejsca, podziwialiśmy salę obrad sejmu, odwiedziliśmy też gabinety niektórych posłów. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Szymon Stasieńko