DESTINATION IMAGINATION

 

W bieżącym roku Szkoła Podstawowa nr 24 stała się częścią największego i najbardziej kreatywnego programu na świecie DESTINATION IMAGINATION. Uczniowie w ramach zajęć dodatkowych mają możliwość nauki i doświadczania procesu twórczego – „od wyobraźni do innowacji”. Proces twórczy integruje terminologię Blooma, metody naukowe, umiejętności XXI – wieku, zespołowe rozwiązania problemów oraz etapy nauki poprzez doświadczanie. Kluczowymi elementami Programu są:

  • Wyzwania Na Już (typu STEM – nauka, technologia, inżynieria, matematyka; ART – sztuka oraz STEM-ART)

  • Wyzwania Drużynowe (techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne, społeczne)

Uczniowie poprzez aktywny udział w zajęciach kreatywności pod okiem Trenerów, z wielką determinacją, walczą o możliwość reprezentowania naszej Szkoły na XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbędzie się w dniach 16 – 19 marca 2017r. we Wrocławiu równolegle z International Invitational 2017r. Obecnie zespoły generują pomysły na Wyzwanie Drużynowe i systematyczne trenują Wyzwania Na Już.

Trenerzy

Iwona Sokołowska

Anna Wasilewska

Categories :

SP24