WYGRANY MECZ MATEMATYCZNY

W dniu 29 listopada uczniowie klas szóstych – uczestnicy koła matematycznego rozegrali pierwszy w tym roku
MECZ MATEMATYCZNY i WYGRALI:)
 Spotkanie to zapoczątkowało rozgrywki matematyczne. Mecze matematyczne są organizowane przez Uniwersytet Wrocławski,  rozgrywane są od lat. W zawodach biorą udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, naturalnie każde w swojej kategorii.  W dniu meczu drużyny dziesięcioosobowe otrzymują jednakowe zadania, na rozwiązanie, których mają godzinę. Po tym czasie walczą, wzajemnie pojedynkują się na zadania, których są najtrudniejsze. Ważna jest strategia i umiejętność szybkiego oraz poprawnego rozwiązania. W pierwszym meczu było mnóstwo emocji. Kolejne spotkanie odbędzie się 15 grudnia -życzę powodzenia!
                                                                                                                                                                                       Sylwia Drechny

 

Categories :

SP24