AKCJA BIBLIOTEKI „CZAS NA KSIĄŻKĘ”

Akcja „Czas na książkę”
24.01-26.01.2017 r.
W tym roku, jak w latach ubiegłych zachęcamy wszystkich uczniów w naszej szkole do czytania książek. Mamy nadzieję, że dla wielu z Was książka jest i będzie
NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM

od wtorku do czwartku zapraszamy do wspólnej edukacyjnej zabawy :
wymiany książek
konkursów plastycznych
konkursu detektywistycznego
słuchania piosenek

oczywiście z NAGRODAMI

WTOREK – 24.01.2017 r.

1. Pięciu wybranych uczniów z klas trzecich, przebranych za postacie z bajek przejdzie po klasach. Podczas krótkiej prezentacji uczniowie w klasach mają za zadanie rozszyfrować postać, oraz podać tytuł książki, z jakiej ta postać pochodzi.
/prezentacje pod opieką starszych kolegów z samorządu/.

2. Na tablicy, w holu, przy wejściu do szkoły rozpocznie się konkurs – zagadka „POD LUPĄ 1”. Chętni do udziału w konkursie wypełniają kupon konkursowy i wrzucają do przygotowanych pudełek.

3. Wymieniamy książki – od środy do piątku wymieniamy książki w myśl zasady „WEŹ MOJĄ – ZOSTAW SWOJĄ KSIĄŻKĘ”. Książki będą wystawione w walizce na stoliku w holu szkoły.

ŚRODA – 25.01.2017 r.

1. Konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich klas od I –VI, na luźną ilustrację cytatu z książki pt.: „Baśnie” H. CH. Andersena – Pałac Królowej Śniegu. (cytat poniżej). Prace wyłącznie na kartkach z bloku A3 przynosimy do biblioteki do środy. Technika prac dowolna – płaska. Prace podpisujemy na dole kartki. W czwartek wystawa najciekawszych prac.
2. Konkurs w klasach na odgadnięcie bajki z odsłuchanego fragmentu książki. /Konkurs poprowadzą uczniowie z samorządu szkolnego/.
3. Konkurs plastyczny – „Zrób figurkę” – konkurs na figurkę z plasteliny lub modeliny przedstawiającą krasnala wrocławskiego wymyślonego przez Was lub już istniejącego. Nadajcie mu imię lub przydomek. Wysokość figurki nie może przekroczyć 7 centymetrów. Wystawa prac.
4. Na tablicy, w holu, przy wejściu do szkoły ciąg dalszy konkursu – zagadki „POD LUPĄ 2”. Chętni do udziału w konkursie wypełniają kupon konkursowy i wrzucają do przygotowanych pudełek.
5. Trwa wymiana książek.

CZWARTEK– 26.01.2017 r.
1. Wyniki konkursu na interpretację cytatu
2. Wyniki konkursu na figurkę przedstawiającą krasnala wrocławskiego
3. Wyniki konkursu „POD LUPĄ 1 i 2”. (losowanie) Rozdanie nagród zwycięzcom.
4. Ostatni dzień wymiany książek

Pałac Królowej Śniegu

Ściany pałacu były zrobione ze śnieżnej zawiei, a okna i drzwi z ostrych wiatrów. Było tam przeszło sto sal. Zależnie od tego, jak zawiał śnieg, największa rozciągała się na wiele mil. Wszystkie sale oświetlało silne światło zorzy polarnej; były wielkie, puste, lodowato zimne i błyszczące! (…) Zorza Północna paliła się równomiernie (…) Pośrodku pustej, nieskończonej, śnieżnej sali leżało zamarznięte jezioro, które popękało na tysiące kawałków, ale jeden kawałek był podobny do drugiego, było to prawdziwe dzieło sztuki; pośrodku tego jeziora siadywała Królowa Śniegu (…)

Categories :

SP24