ALFIK MATEMATYCZNY – SUKCESY

Dnia  23 listopada 2016 obyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Wzięło w niej udział ponad  68 tys. uczestników. Nagrodą główną jest udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, Pozostałe nagrody to bony upominkowe

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

*

Tomek Zając z klasy 3b zajął 8 miejsce, a Lidia Podoluk z klasy 6a  zajęła 5 miejsce w województwie i wygrali Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach. Maria Czerwińska z klasy 3c zajęła 14 miejsce i zdobyła nagrodę rzeczową.

Bardzo dobrze zaprezentowali swoją wiedzę także inni nasi uczniowie, uzyskując bardzo dobre lub dobre wyniki.

*

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Z klas drugich: Tomasz Janicki, Maria Warachim, Kasper Mikoda, Aleksandra Schmidt, Marcel Maślak, Wojciech Urbaniak, Emilia Micorek, Filip Glibowski,

Z klas trzecich: Karolina Podoluk, Karol Żeleźnik,

Z klas czwartych: Paulina Żeleźnik (darmowy udział w konkursie MAKS 2017), Olga Florek, Maciej Kadyszewski, Kajetan Pawełczyk

 

Dobry wynik uzyskali:

Z klas drugich: Maja Zagórska, Antonia Czerwińska, Zosia Lucęr, Katarzyna Joks.

Z klas trzecich: Michał Hajac

Z klas czwartych: Mateusz Rzeźnik

Z klas piątych: Bartosz Komur

Z klas szóstych: Witold Turowicz

*

Uczniom nagrodzonym gratulujemy osiągniętych wyników, a pozostałym uczestnikom odwagi, uporu i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym niezwykłym cechom jesteście w stanie w przyszłości odnosić liczne sukcesy.

Sylwia Drechny

Categories :

SP24