SUKCESY – KONKURS „MAT”

Dnia 11 stycznia 2017 obyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. Wzięło w niej udział blisko 7,6 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 161 laureatów. Nagrodą główną jest udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, Pozostałe nagrody to bony upominkowe


MAT jest ogólnopolskim konkursem matematycznym znanym w szczególności pośród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs jest dobrym źródłem pomocy przy rozwijaniu wśród uczniów ich samodzielności, umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny, umiejętności podejmowania intelektualnych wyzwań, jak również przy odkrywaniu uzdolnień oraz talentów matematycznych ucznia.

Lidia Podoluk z klasy 6a  zajęła 2 miejsce w województwie (3 na tle kraju) i wygrała Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.

Bardzo dobrze zaprezentowali swoją wiedzę także inni nasi uczniowie, uzyskując bardzo dobre lub dobre wyniki.

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Z klas drugich: Maria Warachim,

Z klas trzecich: Karol Żeleźnik, Tomasz Zając,

Z klas czwartych: Paulina Żeleźnik,

Z klas piątych: Magdalena Jaguś

Dobry wynik uzyskali:

Z klas trzecich: Maria Czerwińska,

Z klas czwartych: Maja Zimoląg, Maciej Kaczmarek,

Z klas szóstych: Witold Turowicz, Kamil Walczak

Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy osiągniętych wyników, a pozostałym uczestnikom odwagi, uporu i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym niezwykłym cechom jesteście w stanie w przyszłości odnosić liczne sukcesy.

Anna Wasilewska

Categories :

SP24