KONCERT CHÓRU NASZEJ SZKOLE

Tuż przed feriami zimowymi 9 lutego w naszej szkole odbył się koncert muzyczny z udziałem uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz jednocześnie uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował chór Con Sorriso pod dyrekcją Pani Barbary Kowalczyk oraz instrumentaliście z różnych klas.

Jako pierwsza grupa zaprezentowali się uczniowie grający na chordofonach, czyli instrumentach strunowych: Weronika Malec z klasy 3b, Maja Zimoląg z klasy 4c Karolina Jurek z klasy 6b zagrały na skrzypcach. Następnie Basia Wierzgasz z klasy 6a z panią Agnieszką Szykułą zagrały w duecie na wiolonczelach. Kolejny instrument to fortepian, u nas był on w wersji elektronicznej, a zaprezentowali na nim swoje umiejętności: Leon Sawicki z klasy 4a, Apolonia Kowalska z klasy 6a oraz Paulina Duda z klasy 5c. Ostatnim chordofonem szarpanym była gitara, na której zagrała Hania Papas-Popowska z klasy 6c.

Tuż po Chordofonach ma scenie pojawiły się aerofony – instrumenty dęte i nie tylko i tu pokazali nam się przybyli goście z OSM: Trio fletowe w składzie : Maria Błaś, Aleksandra Kuran oraz Krzesimir Świerczek, Oskar Matuszyk na akordeonie oraz Kajetan Pieczaba na trąbce.

Na koniec części instrumentalnej znów pojawił się uczeń naszej szkoły Radek Chmielowski z klasy 6b, prezentując najpopularniejszą wśród dzieci grupę czyli instrumenty perkusyjne, a wśród nich jeden z mało znanych membranofonów czyli djamba.

Radek zakończył występ instrumentalistów. Po nim swoje utwory w różnych aranżacjach wykonał zaproszony chór Con Sorriso. Były to kanon, Piosenki z Podróży Pana Kleksa, a także muzyka z filmu Flinstonowie oraz afrykańskie melodie. Dyrygowała Pani Barbara Kowalczyk, a przy fortepianie pani Alicja Grabowska.

Dzięki takiemu koncertowi mieliśmy okazję na żywo zobaczyć i usłyszeć grupy instrumentów, które poznajemy na lekcjach muzyki. Bardzo dziękujemy Uczniom z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz naszym Kolegom i Koleżankom na możliwość zobaczenia i posłuchania muzyki „na żywo”. Dziękujemy również Nauczycielom ze Szkoły Muzycznej, którzy przygotowali uczniów do występu, a Radzie Rodziców z SP24 za słodki poczęstunek dla naszych gości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories :

SP24