BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Na przełomie lutego i marca, jak co roku, w naszej szkole we wszystkich klasach 2-6 zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w sieci.

Uczniowie klas młodszych poznali  „drużynę sieciaków” i ich przygody oraz odbyli „rajd w sieci”, którego przewodnikiem był Krzysztof Hołowczyc. Omówiliśmy i przedyskutowaliśmy interesujące uczniów zagadnienia, rodzaje zagrożeń, a także pozytywne rzeczy jakie mogą wynikać z możliwości korzystania z Internetu. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania, bezpieczeństwa,  netykietą, prawami autorskimi a nawet uzależnieniami od gier komputerowych i tego skutkami.

Klasy młodsze przygotowały plakaty dotyczące omówionych zagadnień, a starsze już na komputerach odpowiednio: zasady, broszurę oraz plakat.

W dzisiejszych czasach, gdzie internet jest wszechobecny, to bardzo ważny temat, zwłaszcza bezpieczeństwo i świadome z niego korzystanie.

Agnieszka Miczulska

Categories :

SP24