SUDOKU I MATEMATYKA

Podopieczni naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Spośród 1825 uczniów klas 4-6 z całego Dolnego Śląska, do finału zakwalifikowało się zaledwie 150 osób, pośród których znalazło się dwoje reprezentantów naszej placówki tj. Lidia Podoluk (kl. 6A ) oraz Leon Sawicki (kl. 4A). W finale, który odbył się dnia 8 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, uczestniczyło 133 uczniów klas 4-6. Lidia Podoluk uzyskała 11 miejsce.

Lidii oraz Leonowi serdecznie gratulujemy wyników oraz dostania się do finału!  

*

Dnia 6 kwietnia 2017 odbył się Wrocławski Drużynowy Konkurs w Sudoku organizowany przez Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Żeleźnik (kl.4c), Maciej Kaczmarek (kl. 4c), Agnieszka Iluk (kl. 4a) i Emilka Iluk (kl. 4a). Konkurs polegał na rozwiązywaniu w parach zadań – klasycznego sudoku różnych wymiarów z ewentualnymi modyfikacjami. Wynikiem drużyny była suma punktów uzyskana przez obydwie pary. Reprezentanci naszej szkoły uzyskali 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy wyników i liczymy na kolejne sukcesy!          

  Anna Wasilewska

 

Categories :

SP24