KONKURSY Z RELIGII Z KLAS IV-VI

Podsumowanie konkursów z religii w klasach IV – VI w drugim semestrze

 

Uczniowie klas IV – VI brali udział w dwóch konkursach z religii.

 

  1. Szkolny i diecezjalny etap konkursu „Święta Jadwiga – pani i matka ziemi śląskiej”
  2. „Kim byli wrocławscy nauczyciele wiary?”

*

*

„Święta Jadwiga – pani i matka ziemi śląskiej”

W 2017 roku przypada w Kościele wiele rocznic. Jedną z nich jest 750. rocznica kanonizacji świętej Jadwigi Śląskiej. Rocznica ta stała się okazją do przypomnienia życiorysu wyjątkowej świętej. W naszej szkole odbył się konkurs, który miał na celu wyłonienie uczniów posiadających największą wiedzę o świętej z Andechs, którzy następnie reprezentowali naszą Szkołę w etapie diecezjalnym. Zakwalifikowali się do niego: Magdalena Jaguś (Vc), Aleksandra Mularczyk (Va) oraz Szymon Stasienko (Vc).

 

Choć naszym uczniom nie udało się stanąć na podium, to jednak udział w drugim etapie konkursu był okazją do spotkania z rówieśnikami, których również fascynuje postać świętej Jadwigi. Nasi uczniowie mieli też zaszczyt przyjąć gratulacje od wrocławskiego biskupa, Jacka Kicińskiego. Magdzie, Oli i Szymonowi serdecznie gratulujemy!

*

*

„Kim byli wrocławscy nauczyciele wiary”?

Konkurs organizowany był po raz drugi. W tym roku korespondował z przyjętym na rok 2016/2017 hasłem „Wrocław – moje miasto”.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą o postaciach związanych z Wrocławiem oraz myślą teologiczną. W konkursie zwyciężyła uczennica klasy VIb Emma Mazurek, która odpowiedziała poprawnie na niemal 95% pytań. Serdecznie jej gratulujemy!

 

Magdalena Piekarska

 

Categories :

SP24