FESTIWAL NAUKI W NASZEJ SZKOLE

25 i 26 września odbyły się w naszej szkole pokazy zoorganizowane z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się warsztaty z chemii.
„KOLOROWE DOŚWIADCZENIA MOGĄ WZBUDZIĆ TWE PODEJRZENIA”
W jaki sposób znaleźć złodzieja?
Jak działają chemiczne światła drogowe?
Jak przygotować odpowiednią ilość pasty nawet dla słonia?
Jak zostać chemicznym ogrodnikiem?
Na wszystkie te pytania uczniowie znaleźli odpowiedzi  na pokazie. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać doświadczenia, które doprowadziły ich do rozwiązania zagadki. Ponadto oprócz niesamowitych wrażeń uczestnicy mieli szansę zrozumieć, że praktyczna strona chemii jest niezwykle ważna, a sama nauka istotnie potrzebna.
Na warsztatach ” WODA JAKO ŹRÓDŁO RÓŻNYCH ENERGII”
uczniowie konstruowali „Zakład Oczyszczania Wody” mieli szansę przekonać się jak czasochłonny jest ten proces, mogli także zapoznać się z mechanizmem działania elektrowni wodnych.
Pod okiem wyspecjalizowanej kadry z Wyższej Szkoły Oficerskiej dzieci wzięły udział w warsztatach „AKADEMIA MŁODYCH LIDERÓW” . Na zajęciach dzieci rozwijali  kompetencje przywódcze, umiejętność komunikowania (zwłaszcza rozszyfrowywania mowy ciała) i zdolność kreatywnego myślenia czy rozwiązywania problemów.
Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Sylwia Drechny

 

Categories :

SP24