DOLINA BARYCZY-PRZYRODA TĘTNIĄCA ŻYCIEM

We wrześniu klasa 3 c oraz 3 f pojechały na niezapomnianą wycieczkę klasową do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Trwała ona aż trzy dni. Nie było czasu na nudę.

Pierwszego dnia poszliśmy z lornetkami nad piękne stawy krośnickie. Odnaleźliśmy wiele ciekawych gatunków ptaków, płazów i gadów. Widzieliśmy domy wybudowane z rudy darniowej. Po obiedzie mieliśmy przyjemność podróżować kolorową kolejką wąskotorową. Była to bardzo wesoła atrakcja. Tego samego dnia wzięliśmy też udział w zajęciach plastycznych pt. ,,W ptasim raju”.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Dolinę Baryczy. Tam naprawdę tętni życie! Poznaliśmy jeszcze więcej gatunków zwierząt i weszliśmy na wieżę widokową, aby niektóre z nich zobaczyć. Dostrzegliśmy kormorany, łabędzie, czaple, bielika, rybitwę, jelenie i wiele innych typowych dla tego regionu zwierząt. W drodze powrotnej odwiedziliśmy stadninę koni oraz Pijalnię Soków, w której kupiliśmy sobie pyszne koktajle oraz zdrowe, naturalne soki i dżemy. Tego samego poszliśmy w bardzo ciekawe miejsce – do Galerii Ziemi. Jest to muzeum minerałów. Na zakończenie niezwykłych zajęć w muzeum, każdy z nas kupił sobie pamiątkę z tego miejsca, np. agata lub kryształ górski.

Ostatniego dnia wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „Tajemnice kropli wody”. Dowiedzieliśmy się, jak oszczędzać wodę, gdyż na innych kontynentach ludziom jej brakuje. Wykonaliśmy mnóstwo eksperymentów i obserwowaliśmy różne bakterie pod mikroskopem.

Pogoda bardzo nam dopisała. Krośnice i Dolinę Baryczy polecamy każdemu, kto nie ma jeszcze planów na weekend. Piękne miejsce!

Dorota Humenna

@

Categories :

SP24