SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku nasza szkoła jest w gronie 10% szkół w Polsce, które biorą udział w programie Cyfrowobezpieczni.pl. Jest to ogólnopolski projekt, skierowany do szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystania przez uczniów z technologii cyfrowych, które na co dzień są im dostępne.

W związku tym edukację w zakresie bezpieczeństwa i funkcjonowania w świecie wirtualnym rozpoczęliśmy już od pierwszych dni nauki. W szkole zorganizowano Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, na który przyjechała do nas Pani Edukator. Poprowadziła ona spotkanie ze wszystkimi klasami 4-7 oraz kilkoma klasami z klas 1-3, a wybrane klasy wzięły też udział w warsztatach prowadzonych przez naszego gościa. Po spotkaniach z dziećmi Pani Edukator spotkała się z Radą Pedagogiczną i również przekazała swoją wiedzę, jako wskazówki do pomocy uczniom w korzystaniu z nowych mediów.

Wśród Rodziców rozdano ulotki związane z bezpieczeństwem w sieci. Cała społeczność szkolna czyli Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice otrzymali linki do wypełnienia ankiet związanych z omawianym tematem.

Życie w wirtualnym świecie w dzisiejszych czasach jest już normą. Aby to zrobić należy ciągle podnosić swoją świadomość i wiedzę oraz uczyć radzić sobie z zagrożeniami jakie można tam spotkać. Tematy te są systematycznie poruszane na zajęciach komputerowych i godzinach wychowawczych niemniej wirtualny świat rozwija się bardzo szybko i trzeba trzymać rękę na pulsie. Musimy uczyć się w nim funkcjonować bezpiecznie, korzystając z dobrych jego stron.  

Categories :

SP24