ICH BIN DER MEISTER, CZYLI JESTEM MISTRZEM

W dniu 28 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego Ich bin der Meister. Przyjechały do nas dwuosobowe drużyny z siedmiu szkół podstawowych z całego Wrocławia.  Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności za 3, 4 lub 5 punktów. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem znajomości języka niemieckiego, jak również wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. W ostatecznej rozgrywce wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36, uzyskując 25 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, uzyskując 22 pkt. Trzecie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 34 z 21 pkt.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, koszulki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku udział w naszym konkursie weźmie jeszcze więcej szkół.

 

Agnieszka Olejnik

 

Categories :

SP24