ALFIK MATEMATYCZNY

 

ALFIK MATEMATYCZNY – SUKCESY

Dnia 22 listopada 2017 obyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 67 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 416 laureatów. Nagrodą główną jest udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, Pozostałe nagrody to bony upominkowe i nagrody rzeczowe.

Alfik Matematyczny jest ogólnopolskim konkursem matematycznym znanym w szczególności pośród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs jest dobrym źródłem pomocy przy rozwijaniu wśród uczniów ich samodzielności, umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny, umiejętności podejmowania intelektualnych wyzwań, jak również przy odkrywaniu uzdolnień oraz talentów matematycznych ucznia.

Laureaci konkursu:
Mateusz Maczel z klasy 4B  zajął 12 miejsce w województwie (43 na tle kraju),
Paulina Żeleźnik z klasy 5C zajęła 1 miejsce w województwie (13 na tle kraju),
Jakub Szydło z klasy 7B zajął 3 miejsce w województwie (18 na tle kraju)
wygrali tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.

Bardzo dobrze zaprezentowali swoją wiedzę także inni nasi uczniowie, uzyskując bardzo dobre lub dobre wyniki.

 

Bardzo dobry wynik uzyskali:

Z klas drugich: Krystian Schmidt,

Z klas trzecich: Marcel Maślak, Kasper Mikoda, Maria Warachim, Julia Paliga,

Z klas czwartych: Maria Czerwińska, Karol Żeleźnik, Alicja Banaszewska, Karolina Podoluk, Tomasz Zając

Z klas piątych: Agnieszka Iluk, Kajetan Pawełczyk, Olga Florek, Maciej Kaczmarek, Maja Zimoląg

Z klas szóstych: Adrian Mikoda

Z klas siódmych: Paweł Rzatkiewicz

 

Dobry wynik uzyskali:

Z klas drugich: Maja Gruszczyńska

Z klas trzecich: Jan Olearnik

Z klas piątych: Mateusz Rzeleźnik

Z klas szóstych: Kamil Majewski

 

Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy osiągniętych wyników, a pozostałym uczestnikom odwagi, uporu i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym niezwykłym cechom jesteście w stanie w przyszłości odnosić liczne sukcesy.

Anna Wasilewska

 

Categories :

SP24