Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności 2018 – sukcesy naszych uczniów

*

Przez trzy dni wrocławska Hala Stulecia po brzegi wypełniona była kreatywnością, śmiechem, pozytywną energią i wielkimi emocjami. W XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination wzięło udział 245 Drużyn, czyli 2000 uczestników z całej Polski, 19 Drużyn zagranicznych, ponad 300 Trenerów, 60 Ekspertów i 120 wolontariuszy. Ponad 20 organizacji, instytucji i firm zorganizowało 300 godzin bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla uczestników. Na sześciu scenach jednocześnie prezentowane były rozwiązania wybranych przez Drużyny Wyzwań. Pojawiły się autorskie musicale, urządzenia nawigujące po labiryncie, improwizowane skecze i konstrukcje, wytrzymujące ciężar zrzucanych na nie kilogramów.

Z naszej szkoły wystartowały dwie drużyny. Pierwsza z nich to „Debeściaki z Jednej Paki” prowadzone przez Panią Iwonę Sokołowską. Dzieci startowały w Wyzwaniu Technicznym, w I poziomie wiekowym.

Maja Wincek, Maja Zagorska, Hania Całek, Konrad Banaszewicz, Wiktor Dorebski-Kulik z klasy 3E
Zuzanna Banik 4E
Emilka Kuczyńska 4C
*
Drugą drużyną startującą w Olimpiadzie była drużyna „Perfect Seven” prowadzona przez Panią Annę Wasilewską. Drużyna startowała w Wyzwaniu Konstrukcyjnym w II poziomie wiekowym.

Maria Czerwińska 4B
Konrad Kusznir 4B
Olga Florek 5C
Jagoda Wróbel 6B
Michał Kęsoń 4A
Natasza Samborska 6A
Milena Różewicz 7C

Obie drużyny zajęły 4 miejsce w swoich Wyzwaniach i poziomach wiekowych co jest super wynikiem i osiągnięciem. Uwzględniając to, że w tych kategoriach nie przyznano pierwszego miejsca to można pokusić się o stwierdzenie, że drużyny zajęły 3 miejsce :-).

Wszystkim dzieciom i Trenerom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na następnej Olimpiadzie Kreatywności 🙂 !!!

Dla zainteresowanych umieszczamy informację na czym polegały konkretne wyzwania:
WYZWANIE TECHNICZNE

Drużyna stworzy rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu inżynierii i projektowania, systemów nawigacyjnych oraz transportowych, a także umiejętnego opowiadania historii.WASZA DRUŻYNA:

• Zaprojektuje i zbuduje urządzenie, które będzie nawigować po stworzonym na potrzeby Olimpiady labiryncie.
  • Zaprojektuje i zbuduje rekwizyt, który przemieni się w labiryncie.
  • Zaprojektuje i stworzy sposób usunięcia rekwizytu z labiryntu.
  • Wymyśli i zaprezentuje historię o podróży przez labirynt.
  • Wymyśli i zaprezentuje dwa wybrane Atrybuty Drużyny, ukazujące jej zainteresowania, umiejętności, mocne strony i talenty.

WYZWANIE KONSTRUKCYJNE

Drużyna stworzy rozwiązanie przy użyciu wiedzy z zakresu badania siły uderzenia, architektury, projektowania technicznego, inżynierii oraz umiejętnego opowiadania historii. WASZA DRUŻYNA:

• Zaprojektuje, zbuduje i przetestuje wolnostojącą konstrukcję, która wytrzyma uderzenie zrzucanych na nią obciążeń.
  • Opowie historię o nagłym zdarzeniu z teatralnym efektem.
  • Zaprojektuje i stworzy widzialną lub słyszalną prezentację nagłego zdarzenia.

Źródło: www.kreatywnosc.pl