WYSTAWA W MUZEUM ARCHITEKTURY

Dnia 8 listopada klasy 7 i 8 wybrały się do Muzeum Architektury, by w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa nosiła tytuł 1918-2018: STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI. POLSKA- ŚWIATU.

Zobaczyliśmy tam wiele eksponatów, między innymi mikroskop, przyrząd biologiczny pochodzący z laboratorium Ludwika Hirszfelda. Mikroskop powstał w roku 1945. Kolejnym eksponatem, który zobaczyliśmy, był powstały w 1938 we Lwowie  kalejdoskop matematyczny.

Na ścianie rozwieszone zostały portrety sławnych osób wraz z opisami ich dokonań. Jedną z takich osób był Józef Czapski. Urodził się w roku 1896, a zmarł w roku 1993. Był wspaniałym malarzem oraz znakomitym pisarzem. Inna postać to Hugo Steinhaus – wybitny matematyk, który stworzył wcześniej wspomniany kalejdoskop matematyczny.

Muzeum posiada również drugie piętro, gdzie znajduje się strefa dla czytelników. Są tam ekrany, na których zostały wyświetlone wywiady i filmy wideo z różnymi sławnymi profesorami minionych stu lat.

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni niesamowitą wystawą muzealną.

 

Amanda Wais 8B

Dominika Czerwińska 8B

Categories :

SP24