RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości 11 listopada chętni uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z opiekunem na Radosną Paradę Niepodległości. Pojechaliśmy na Plac Solidarności – było to jedno z czterech miejsc we Wrocławiu, gdzie zaczynała się parada. Wszystkie cztery grupy połączyły się na Placu Wolności. Równo o 12 wszyscy stali na baczność i zaczęli śpiewać hymn Polski. Była to bardzo piękna i wzniosła chwila, ponieważ bardzo ładnie to wyszło, a w śpiewie tym było słychać głosy prawdziwych patriotów. Można było odczuć, że ci ludzie byliby w stanie zrobić wszystko dla Polski, ponieważ ją kochają.

W pochodzie brało udział wiele szkół, ale żadna szkoła nie miała tak pięknych strojów, jak my. Stroje przedstawiały orły. Zostały one zaprojektowane oraz wykonane przez naszą nauczycielkę plastyki. Był to znakomity pomysł naszej pani, ponieważ jako jedyni mieliśmy tak kreatywne przebrania oraz wyróżnialiśmy się z tłumu. Wszystkim uczestnikom tej parady podobało się wyjście. Miło spędziliśmy ten czas.

Dominika Czerwińska 8B

Categories :

SP24