MIĘDZYSZKOLNY KONKURS z JEZYKA NIEMIECKIEGO

ICH BIN DER MEISTER, CZYLI JESTEM MISTRZEM

Już po raz szósty zorganizowaliśmy w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs z Języka Niemieckiego „Ich bin der Meister”. 4.12.2018 przyjechało do nas jedenaście dwuosobowych drużyn z wrocławskich szkół podstawowych: SP 1, SP 6, SP 18, SP 22, SP 23, SP 27, SP 28, SP 29, SP 42, SP 44 i SP 82.  Uczniowie odpowiadali na pytania o różnym stopniu trudności za 3, 4 lub 5 punktów. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem znajomości języka niemieckiego, jak również wiedzą o krajach niemieckojęzycznych. W ostatecznej rozgrywce wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, uzyskując 37 pkt, drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 82, uzyskując 35 pkt. Trzecie miejsce przypadło uczniom naszej szkoły z 32 pkt.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy dyplomy, nagrody książkowe, koszulki i słodki poczęstunek.

Agnieszka Olejnik

Categories :

SP24