DESTINATION IMAGINATION

W dniach 1-3 marca 2019 roku wybrani uczniowie naszej Szkoły, siedmioosobowa Drużyna wzięła udział w XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination 2019. Przez trzy dni we wrocławskiej Hali Orbita oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 i Zespole Szkół nr 2 najbardziej kreatywne polskie i zagraniczne Drużyny obdarzały się wzajemnie pozytywną energią, wielkimi emocjami oraz profesjonalizmem podczas rywalizacji w dwóch kategoriach: Wyzwania Drużynowego i Wyzwania Na Już. Wzruszenie było ogromne, kiedy na Ceremonii Zamknięcia zostaliśmy wyróżnieni III miejscem w XIV w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Nasza Drużyna przez kilka miesięcy pracowała nad Wyzwaniem Artystycznym, które polegało na zintegrowaniu zasad dowolnie wybranej Gry z Historią, przedstawioną z dwóch perspektyw, zachowując wyraźny podział na wstęp, rozwinięcia, zakończenie. Drużyna musiała również skonstruować Pojemnik, który pomieści wszystkie stroje, rekwizyty, elementy scenografii użyte do opowiedzenia Historii w ściśle określonym przedziale czasowym ośmiu minut. W opinii Ekspertów nasza inscenizacja emanowała profesjonalną grą aktorską, niezwykłymi popisami akrobacji i przede wszystkim pięknym przesłaniem dotyczącym różnic, które nas często dzielą, czasem konfliktują, ale ostatecznie łączy nas wzajemne pragnienie miłości, szacunku, zrozumienia i akceptacji.

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków Drużyny! Trener i Opiekun

Categories :

SP24