WYCIECZKA KLAS 4a i 4b

5 listopada klasy 4a i 4b wybrały się na wycieczkę do Bolesławca i Kliczkowa. Uczniowie poznali proces tworzenia ceramiki Bolesławieckiej praz własnoręcznie wykonali swoje miseczki, które zostaną dostarczone do szły. Mogli zobaczyć i przekonać się jak żmudna i wymagająca cierpliwości jest praca rękodzieła, gdyż cały materiał produkcyjny z tej fabryki jest wykonywany ręcznie.

Po warsztatach ceramicznych pojechali do Zamków Kliczków, gdzie mieli grę terenową dotycząca historii i budowy zamku. Na zwycięzców czekał słodki skarb, do którego wszyscy uczniowie po krótszym lub dłuższym czasie dotarli wykonując zdania z gry. W drodze powrotnej czekał na nich ciepły posiłek i wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni wrócili do domu. To była pierwsza wycieczka w takim składzie i na pewno nie ostatnia.

 

Categories :

SP24