zDolny Ślązak

zDolny Ślązak to najbardziej prestiżowy konkurs wojewódzki adresowany do uczniów szkół z terenu Dolnego Śląska. Jego celem jest wspieranie uzdolnień uczniów (konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień). Pozwala laureatom na wolny wybór szkoły średniej a finalistom daje dodatkowe punkty rekrutacyjne. Zadania z konkursu mają zróżnicowany stopień trudności i nie należą do łatwych. Składa się z trzech etapów: etap szkolny, etap powiatowy i etap wojewódzki. Mamy za sobą etap szkolny. Przed nami etap powiatowy, w którym wezmą udział:

  • ALICJA BANASZEWSKA zDolny Ślązak JĘZYK NIEMIECKI
  • OLGA FLOREK zDolny Ślązak GEOGRAFIA
  • FILIP KOWALSKI zDolny Ślązak JĘZYK POLSKI
  • MAGDALENA KURANDA zDolny Ślązak JĘZYK NIEMIECKI
  • BORYS LONT zDolny Ślązak JĘZYK ANGIELSKI
  • MARCEL MAŚLAK zDolny Ślązak MATEMATYKA
  • KAJETAN PAWEŁCZYK zDolny Ślązak HISTORIA
  • ZUZANNA SATKOWSKA zDolny Ślązak JĘZYK ANGIELSKI
  • ZUZANNA SATKOWSKA zDolny Ślązak BIOLOGIA
  • KAROL SOWULA zDolny Ślązak JĘZYK ANGIELSKI

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki