SUPERKODERZY

W tym roku szkolnym realizujemy naukę kodowania we współpracy z Fundacją Orange  w ramach realizacji projektu Superkoderzy ścieżka Pogromcy języków – język angielski.

Na pierwszym etapie pracy, uczniowie drugiej grupy klasy 7c podczas lekcji informatyki przypominają sobie programowanie za pomocą Scratch, a młodsi koledzy z klasy 5b dopiero rozpoczynają swoją przygodę z duszkiem. W tym dniu uczyliśmy się razem z Mikołajem:).

Kolejny etap, który dopiero przed nami to programowanie mbotów. Za ich pomocą uczniowie zaprezentują krótką historię Dorotki p0odczas jej podróży w krainie Oz.

Całość historii opowiedziana zostanie w języku angielskim, jako wybranym przez nas do realizacji projektu, a Dorotka podróżować będzie tym razem nie na piechotę tylko właśnie na mbocie.

Aga Miczulska