KLUB KUMPLA

W naszej szkole realizowana zajęcia dotyczące projektu edukacyjnego „Bądź Kumplem” organizowanego przez Cartoon Network.

Zajęcia realizowane były na dwóch lekcjach we wszystkich klasach 1-8. W klasach 1-3 w miarę możliwości podczas pobytu w szkole, natomiast w klasach 4-8 z wersji zdalnej. Pierwsze zajęcia poświęcone były tematowi “Spójrz przez różowe okulary” przeznaczonej dla klas 4-6. Podczas pogadanki oraz wypowiedzi w aplikacji mentimeter uczniowie nauczyli się, że należy być życzliwym dla siebie, oraz że im więcej jesteśmy życzliwi dla siebie, tym więcej jestesmy w stanie dać z siebie innym. Ze strony https://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/ uczniowie obejrzeli filmik, chłopcom zaimponowało to, że dużo znanych sportowców jest ambasadorami Klubu Kumpli. Dzieci wykonały quizy ze strony: “Jakim jestem kumplem?”, oraz “Czy jestem dobry przyjacielem?”. Uczniowie zrozumieli jaką wartością jest życzliwość, jak bardzo potrzebny jest “kumpel” i że o te relacje warto dbać, szczególnie podczas nauczania zdalnego. Otrzymaliśmy jako szkoła Certyfikat Klubu Kumpla, jak również podziękowanie do Ambasadora akcji Kamila Stocha.