Superkoderzy w naszej szkole

Kolejny rok z SuperKoderami w naszej szkole.

MAMY TO! Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

10 czerwca ogłoszono listę placówek zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Projektu SuperKoderzy na rok szkolny 2021/2022. Do projektu aplikowało ponad 1100 szkół z całej Polski. Jesteśmy jedną z 2 wrocławskich szkół, które przeszły pozytywnie proces rekrutacji i  zostały do tego projektu zakwalifikowane. Nasi uczniowie będą łączyć informatykę z matematyką.

Co dokładnie będziemy robić? Niespodzianka, wszystko ujawnimy po wakacjach:)