WOLONTARIAT

Idea wolotariatu

• Angażowanie  do świadomej , dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym.
  • Rozwijanie  postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.
  • Aktywizowanie do  działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej o charakterze regularnym   i akcyjnym.
  • Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży.
  • Promocja idei wolontariatu w szkole.
  • Kształtowanie postaw prospołecznych, uwrażliwianie na problemy drugiego człowieka  i włączanie się w ich rozwiązywanie.
  • Kształtowanie umiejętności działania zespołowego.
  • Zdobywanie doświadczeń w nowych dziedzinach.
  • Zwiększanie samodzielności i efektywności działania uczniów.
  • Aktywna współpraca z instytucjami i organizacjami w środowisku lokalnym.

Obszary działania wolontariatu

• spotkania, szkolenia, gazetki itp.
  • imprezy kulturalno-charytatywne, spotkania z zaproszonymi gośćmi itp.
  • imprezy rekreacyjno – sportowe, festyny, loterie, aukcje itp,
  • udział w kwestach, zbiórkach darów organizowanych przez inne organizacje  za zgodą Dyrektora szkoły pod nadzorem koordynatora Koła.
  • włączanie się na zasadzie wolontariatu w pracę różnego rodzaju placówek opiekuńczych  i wychowawczych itp.
  • pomoc w bibliotece szkolnej
  • pomoc w organizacji imprez szkolnych.
  • pomoc w działaniach szkoły oraz współpracujących z nią organizacji mających na celu promowanie idei aktywności obywatelskiej oraz działalności na rzecz środowiska lokalnego.