Bieżące konkursy

INFORMATYKA 2019/2020!!

Giganci Programowania

Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursie informatycznym, który polega na  stworzenie projektu programistycznego, wykonanego w programie Scratch (gra lub animacja), pt. „Sztuczna Inteligencja”. Link do wybranego przez Szkołę projektu programistycznego należy umieścić w formie komentarza pod postem konkursowym opublikowanym na Fanpage’u www.facebook.com/kodujzgigantami. Link musi prowadzić do projektu udotępnionego na stronie www.scratch.mit.edu.

Konkurs trwa  do dnia 20 lutego 2010 do godz. 10:00.

Więcej informacji  i regulamin konkursu na stronie:  KONKURS

Ogólnopolski Konkurs Programowania

Zapraszam uczniów do rejestracji i udziału w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX 2019.

Rejestracja i regulamin na stronie https://pix.edu.pl

LNU – Liga Niezwykłych Umysłów

Zapraszam uczniów do logowania na platformie https://www.lnu.org.pl Po zalogowaniu należy „dołączyć do szkoły”

Sercem projektu Liga Niezwykłych Umysłów jest internetowa platforma do nauki praktycznego podejścia do programowania. Platforma dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej i nie wymaga instalacji. Wiedza, ćwiczenia, automatyczny system oceniania, podpowiedzi, udostępnianie i podglądanie rozwiązań innych użytkowników, współzawodnictwo, współpraca, grywalizacja – wszystko w jednym miejscu, dostępne z poziomu przeglądarki internetowej!

Aga Miczulska

RELIGIA 2019/2020

Konkurs na kartkę świąteczną dla papieża Franciszka.
Konkurs na kartkę świąteczną dla biskupa Józefa Kupnego.
Obejmuje klasy 1-3 i 4-6.
Prace należy oddać do katechety do 6.12.2019 r.

HISTORIA 2019/2020

Konkurs historyczny dla klas 7:

„Polskie powstania narodowe w XIX wieku”- przedstaw w formie plakatu, albumu, komiksu, prezentacji. Prace można wykonać w grupie (max.3 osoby). Termin oddawania prac 30.11.2019.

JĘZYK ANGIELSKI 2019/2020

English Ace
11 marca 2020r. (środa) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego – English Ace.
Zapraszamy do udziału chętnych uczniów klas 5,6,7. Koszt udziału w konkursie to 10 zł.
Wymaganą kwotę oraz zgodę na udział przynosimy do nauczyciela języka angielskiego, do dnia 6 marca 2020r. (piątek)

Nauczyciele języka angielskiego

JĘZYK NIEMIECKI 2019/2020

Konkurs Sprachdoktor

W środę 18 marca 2020 r. odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 26 lutego 2020 r. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Czytaj o projekcie Łowimy Talenty

Znany  konkurs Sprachdoktor powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 4, 5, 6, 7 i 8), ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Udział w programie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych, ponadpodstawowych i  ponadgimnazjalnych.  Materiał językowy ujęty w testach konkursowych uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczaniaNa stronie  www.jersz.pl  dostępne są arkusze zadań z lat ubiegłych, które są pomocne w trakcie realizacji kół zainteresowań w czasie roku szkolnego.

Odpłatność za konkurs wynosi 10 zł. Zgody i pieniądze proszę przekazywać do swoich nauczycieli języka niemieckiego do 26 lutego 2020 r.

Agnieszka Olejnik