Samorząd szkolny

25 ROCZNICA UCHWALENIA KPD

10 listopada przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. UNICEF organizuje akcję pod nazwą GoBlue. Nasza szkoła przystąpiła d udziału w akcji i Samorząd Uczniowski prosi wszystkich uczniów o przyjście do szkoły w kolorze niebieskim we wtorek tj jutro

DEMOKRATYCZNE WYBORY

We wrześniu 2018 odbędą się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2010.  Samorządowi z poprzedniego roku dziękujemy za wszystkie podejmowane działania.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

Przewodnicząca:

Przedstawiciel klasy 5c

Z-ca Przewodniczącej:

Przedstawiciel klasy 6a

Z-ca Przewodniczącej:

Przedstawiciel klasy 7c

Opiekun Samorządu

MASKOTKA SAMORZĄDU

Po przedstawieniu przez poszczególne klasy propozycji maskotki Samorządu Szkolnego przegłosowano projekt klasy 5b. Maskotka ma postać piłki do kosza koloru pomarańczowego oczywiście zaopatrzona jest w rączki i nóżki. Będzie pomagać nam w zabawach, prowadzeniu akcji charytatywnych oraz w przekazywaniu ważnych dla uczniów informacji. Maskotka jest w fazie przygotowań w szkolnej pracowni plastycznej.

MOGIŁA PRADZIADA

W akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowanej przez Studio Wschód zebraliśmy ponad 40 zniczy. Wszystkie zostaną zapalone na polskich cmentarzach na Kresach Wschodnich, które były kiedyś częścią naszej ojczyzny, na grobach naszych dziadów i pradziadów. To prawdziwa lekcja historii.

MAM MARZENIE – ZABAWKI DLA DZIECI

Przez cały tydzień zbieraliśmy maskotki i gry, które przekażemy fundacji „Mam marzenie”. Muszę ze smutkiem przyznać, że nie jest ich dużo. Wszystkim uczniom – darczyńcom bardzo dziękujemy i przekażemy specjalne dyplomy podziękowania. Mamy nadzieję, że kolejna zbiórka będzie bardziej obfita. Zabawki trafią do ciężko chorych dzieci oddziałów onkologicznych 25 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

We wtorek 21 listopada obchodzimy w szkole Hallo World Day – czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.
Każdy z uczniów może napisać wybranej osobie kartkę pocztową z pozdrowieniami, którą
będzie mógł wrzucić we wtorek rano do skrzynki wystawionej w holu szkoły. Kartki z życzliwościami zostaną doręczone adresatom przez specjalnie wybranych życzliwych
posłańców. Również we wtorek od samego rana poszukujemy osób życzliwych. Dlatego przy wejściu do szkoły, każdy może nabyć u przedstawiciela SU emblemat życzliwości, który zobowiązuje do bycia życzliwym. Ogłaszamy Konkurs na „Życzliwka” czyli najbardziej życzliwą osobę w każdej klasie. Wyniki – po konkursie.

ul. Częstochowska 42
tel.: +48 71 798 69 20 wew. 100